Jak rozpocząć działalność dotyczącą inwestowania w nieruchomości w Polsce?

Inwestorzy rozpoczynający działalność na rynku nieruchomości w Polsce mogą oferować usługi związane z kupnem i sprzedażą nieruchomości, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych, ale także usługi zarządzania nieruchomościami. Nasz zespół szczegółowo opisuje kroki, które powinni wziąć pod uwagę inwestorzy rozpoczynający działalność na rynku nieruchomości w Polsce. 

Rynek inwestycji w nieruchomości w Polsce

 Do rodzajów usług, które zazwyczaj oferują firmy z branży nieruchomości w Polsce należą: 

  • Doradztwo: specjalistyczne usługi dla inwestorów mieszkaniowych, komercyjnych oraz reprezentacja i doradztwo dla wynajmujących.
  • Zarządzanie nieruchomościami: usługi dla wynajmujących związane z zarządzaniem najmem, zabezpieczeniem nieruchomości oraz personelem naprawczym i konserwacyjnym.
  • Usługi wynajmu: dostosowane do potrzeb klientów i według czasu trwania: krótko- lub długoterminowe.
  • Usługi kupna/sprzedaży: kompleksowa obsługa osób prywatnych lub firm w zakresie sprzedaży lub kupna nieruchomości w Polsce .

Dla inwestorów zagranicznych prawo nakazuje uzyskanie specjalnego zezwolenia na nabycie nieruchomości w Polsce.

Otwórz firmę zajmującą się obrotem nieruchomościami w Polsce

 Poniżej podsumowano kroki związane z otwarciem firmy zajmującej się nieruchomościami w Polsce :

  1. Mieć biznesplan: firmy z branży nieruchomości w Polsce oferują różnorodne produkty, jednak przed rozpoczęciem oferowania swoich usług inwestorzy muszą mieć dobry biznesplan, dostosowany do realiów rynkowych.
  2. Wybierz typ firmy: typ firmy często wybierany do rozpoczęcia małej lub średniej działalności to Sp.zoo
  3. Założenie spółki: po wybraniu rodzaju i nazwy spółki inwestorzy mogą przystąpić do sporządzania statutu; ostatnim krokiem jest zarejestrowanie spółki w KRS.
  4. Zatrudnij pracowników: zatrudnianie wykwalifikowanych pośredników w obrocie nieruchomościami jest ważnym krokiem, a poszczególne osoby mogą przejść specjalne kursy kwalifikacyjne.

Prawnicy powinni udzielić Ci więcej informacji na temat procesu rozpoczynania działalności oraz wymagań dotyczących prowadzenia firmy w sektorze handlu detalicznego i/lub zarządzania nieruchomościami. Twoja firma może odróżnić się od innych w tej dziedzinie za pomocą zarejestrowanego znaku towarowego .